Kosmetologia
skóra zmęczona i pozbawiona blasku

Proponowane zabiegi:
Kosmetyka profesjonalna z wykorzystaniem witaminy C to nieprzemijająca propozycja dla osób ze skórą naczyniową i oczywiście dla wszystkich wchodzących w wiek, kiedy w skórze zachodzą pierwsze procesy starzenia. To także jedna z dróg do skutecznej pielęgnacji skóry dojrzałej.
Antyoksydacyjne właściwości witaminy C, stymulujące mechanizmy oraz zdolności synergicznego działania i hamowanie tyrozynazy są dobrze poznane i udokumentowane naukowo. Wiadomo również, że skuteczność witaminy C i jej możliwości penetracyjne są ściśle zależne od stabilizacji oraz nośnika, który wprowadza ją do głębszych struktur skóry.
DermaQuest wykorzystał dwie formy witaminy C – lipofilową cząsteczkę tetraizopalminynianu askorbylu oraz czysty kwas L-askorbinowy w otoczeniu kwasu ferulowego. Wprowadzaniu witaminy towarzyszy eksfoliacja enzymatyczna, a w kolejnym etapie możliwość wykorzystania techniki mikronakłuć jako dodatkowych promotorów przenikania dla substancji aktywnej.
Zabieg jest wzbogacony w liczne składniki aktywne wspomagające stymulację komórek i potencjał ochronny witaminy C. Przede wszystkim kwas ferulowy – silny antyoksydant, który podnosi stabilność i efektywność witaminy.
Witamina C, podobnie do wszystkich terapii pielęgnacyjnych wymaga serii regularnie przeprowadzonych zabiegów, przeniesienia pielęgnacji na grunt domowy oraz bezwzględnej ochrony przed promieniowaniem UV.
DermaQuest – ze swoim naukowym podejściem do pielęgnacji w sensorycznej odsłonie. Tak można by najkrócej opisać ten zabieg. Działa na drodze wszystkich mechanizmów nawilżających skórę, ale też dostarcza wielu substancji aktywnych biologicznie. Nawilża, regeneruje i stymuluje.
Pomiędzy dwiema procedurami eksfoliacji (chemiczno-enzymatyczną i enzymatyczną) włączono aktywną pielęgnację w formie dwóch masek.
Jedna oparta na 10% niskocząsteczkowym kwasie hialuronowym, z którym przenosi do struktur skóry Neodermyl. Jest to zaawansowany biotechnologicznie kompleks substancji organicznych i miedzi, który wprowadza do komórek cząsteczki metyloglukozydu-6 fosforanu (MG6P) – czynnik dostarczający energii. To stymuluje pracę fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.
Druga maska jest źródłem dobroczynnych ekstraktów pobranych z komórek macierzystych szarotki alpejskiej, gardenii i róży alpejskiej. Zamknięte w liposomach przenoszą do skóry wszystkie swoje właściwości regenerujące, ochronne i nawilżające. Ponadto maska zawiera ekstrakt z Acmella Oleracea o właściwościach rozkurczowych, które obniżając kurczliwość mięśni prowadzą do wygładzenia powierzchownych linii.
Zwieńczeniem bogatej pielęgnacji jest masaż na preparacie opartym jedynie o naturalne oleje. Masaż, dodatkowo rozluźniając mięśnie pogłębia działanie maski. Oleje uszczelniają barierę naskórkową wzmacniając skórę optymalnym nawilżeniem.
Już pojedynczy zabieg poprawia kondycję i wygląd skóry jednak dla osiągnięcia reaktywacji syntezy kolagenu i elastyny należy podjąć cały program 6 zabiegów i kontynuować stosowanie Neodermylu w pielęgnacji domowej.
Ten zabieg jest przede wszystkim źródłem nawilżenia i wzmocnienia skóry. W nazwie pojawiły się słowa ‘Anti-Age’, bo doskonale nawilża skórę dojrzałą, co często bywa trudne.
Jak w każdej procedurze, tak i tym razem DermaQuest wykorzystuje eksfoliację do uzyskania zamierzonych efektów. Zastosowana formuła enzymatyczna opiera się na proteolitycznych właściwościach sfermentowanego ekstraktu z dyni oraz bromelainie i papainie pozyskanych z ananasa i papai.
Bezpośrednim krokiem po eksfoliacji jest masaż z wykorzystaniem najbardziej odżywczych lipidów pochodzących z oleju kokosa, słodkich migdałów i orzechów kukui wzmocnionych witaminą E oraz kwasem hialuronowym. To droga do uszczelnienia cementu międzykomórkowego, a więc wzmocnienia naturalnej bariery chroniącej warstwę rogową przed nadmierną utratą wody.
Kolejne etapy zabiegu nie tylko wzmacniają efekt nawilżenia, ale też dostarczają wielu łagodzących i odżywczych składników. Głównymi z nich są witamina C, prowitamina B5, ekstrakty z komórek macierzystych i wyciąg z Centella Asiatica. Marka zapewniła skuteczną penetrację składnikom zamykając je w nowoczesnych strukturach liposomów.
Polecamy ten zabieg przede wszystkim jako nawilżający i kondycjonujący skórę. Jest idealny pomiędzy mocniejszymi peelingami i przed rozpoczęciem niektórych terapii pielęgnacyjnych.
W tym przypadku liczbę zabiegów ustalamy w zależności od wskazań.
Dla efektywnego nawilżenia skóry odwodnionej proponujemy 6 zabiegów w 7-dniowych odstępach.
Zabieg jest kompleksową odpowiedzią na przyczyny i skutki łojotoku. Procedura obejmuje dwuetapową eksfoliację, której każdorazowo towarzyszy wprowadzanie składników o innym kierunku aktywności.
Działanie keratolityczne kwasów migdałowego, mlekowego i salicylowego wpływa na odsłonięcie zaczopowanych ujść mieszków włosowych i otwarcie drogi penetracji pozostałym składnikom. Dodatkowo kwas salicylowy działa sebostatycznie na pracę gruczołów łojowych.
Miąższ z dyni dostarcza witaminy: C, B1, B2, B3 oraz B6 . Jest naturalnym źródłem beta-karotenu, który w skórze przekształcany jest w witaminę A czyli retinol. Ten z kolei w pewnej ilości przechodzi do kwasu retinowego.
Oba retinoidy przyczyniają się do pozytywnych efektów terapii. Retinol normalizuje różnicowanie komórek i porządkuje procesy wzrostu naskórka redukując zrogowacenia i hiperkeratozę – wpływa to bezpośrednio na poprawę keratynizacji ujść mieszków włosowych. Kwas retinowy natomiast zmniejsza wielkość gruczołów łojowych i działa seboregulująco. Te procesy nie dość, że redukują łojotok, to jeszcze zmniejszają liczbę zaskórników.
W Kolejnych etapach aplikowane produkty są bogate w składniki, które aktywnie wpływają na redukcję łojotoku, zmian trądzikowych oraz łagodzą ich skutki. Są to m.in. niacydamid czyli witamina B3, alantoina, heksylorezorcynol oraz bakterie kwasu mlekowego. Te ostatnie powstają na drodze fermentacji ekstraktu z miąższu dyni i obniżają pH skóry. Kwaśne środowisko nie sprzyja rozwojowi bakterii Propionibacterium acnes.
Zabiegowi towarzyszy manualne oczyszczanie albo kawitacja.
Terapia jest bardzo skuteczna przy zaplanowanej serii 6-8 zabiegów. Nieodłącznym elementem jest kontynuowanie jej w warunkach domowych, a przede wszystkim stała ochrona skóry przed promieniowaniem UV przy użyciu filtrów przeciwsłonecznych. Nawet krótka ekspozycja na słońce może spowolnić, a nawet zaburzyć rozpoczęte procesy regulujące łojotok i keratynizację.
Cała terapia jest doskonale przemyślana i skuteczna. Wyraźnie zmniejsza problem i bardzo poprawia ogólny wygląd skóry.
Działanie urządzenia Dermapen opiera się na funkcji automatycznego, frakcyjnego nakłuwania skóry. Ta metoda służy głębokiej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, a poprzez podrażnienie wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wprowadzania substancji w głąb skóry dlatego zabiegowi zawsze towarzyszy wybrany preparat o charakterze aktywnym.
Wbudowane w jednorazowe nasadki igły są bardzo cienkie, a urządzenie pozwala na ustawienie głębokości iniekcji od 0,5 do 2,5 mm.
W odróżnieniu od nakłuwania dermorollerem, technika Dermapen kieruje igły prostopadle do poziomu skóry. Dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi do zranień. Przerwanie ciągłości naskórka Dermapenem nie pozostawia strupków. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, jednak goi się w ciągu 2-3 dni. Zabieg nie powoduje wyłączenia z aktywnego funkcjonowania.
Pełny efekt wzmocnienia struktur skóry widoczny jest około 4 tygodni od zakończenia serii. Jednak na pierwsze oznaki poprawy wyglądu nie trzeba czekać zbyt długo – już po tygodniu od pierwszego zabiegu obserwuje się znaczne wzmocnienie i rozświetlenie skóry.
Dla najlepszego efektu najbardziej pożądana jest seria 3 zabiegów wykonanych w odstępach 3-tygodniowych.
Terapia Dermapen jest doskonała jako terapia anti-aging, ale także jako dodatkowe wzmocnienie efektu zabiegów przeciwstarzeniowych.
Dermapen jest również bardzo skuteczny w zmniejszaniu blizn potrądzikowych.
Ten zabieg jest odpowiedzią na wszelkie przejściowe problemy skóry. Głównie te związane z odwodnieniem. Doskonale wspomaga zaawansowane działania terapeutyczne z zakresu profilaktyki anti-aging. Jest sposobem na wzmocnienie i utrzymanie funkcji barierowych skóry. Nie można go przecenić, kiedy mowa o potrzebie relaksu i wyciszenia umysłu.
To sekwencja pięknych momentów, z których każdy przynosi dobro skórze.
Skomponowany jedynie z darów natury, oparty o klasyczne podejście kosmetyki profesjonalnej. Czyste sensoryczne piękno.
Marka Femi szczególną wagę przykłada do jakości wykorzystywanych składników. W preparatach znajdują się najczystsze oleje, różnorodne ekstrakty i olejki aromaterapeutyczne, a wszystko jedynie z certyfikowanych upraw roślinnych całego świata. Wielką ozdobą i atutem produktów jest Róża Damasceńska. Swoimi właściwościami dosłownie pieści skórę i roztacza otulającą, szlachetną woń – jedną z piękniejszych na świecie!
Drugim filarem pielęgnacji podczas tego zabiegu jest masaż – trochę ostatnio zapomniany wielki sprzymierzeniec zdrowia i młodości. Jest sercem tego spotkania. Rozbudowany, oparty o klasyczne podejście, ozdobiony wieloma technikami. Zapewnia głębokie poczucie ukojenia i odprężenia, pobudza mikrokrążenie, a więc i stymuluje, rozgrzewa, rozluźnia mięśnie i zapewnia drenaż.
Zabieg można wykonywać w serii albo jako jednorazową pielęgnację kondycjonującą skórę. Jest też źródłem dodatkowego wzmocnienia na zakończenie niektórych programów terapeutycznych.
Kiedy retinol i witamina C działają w duecie i dołączają do nich enzymy, kwasy owocowe, peptydy, ekstrakty z roślin i high tech – musi być dobrze…
DermaQuest twierdzi, że ten zabieg to petarda! I my się z nimi zgadzamy.
Połączeniu obu witamin zawsze towarzyszy efekt synergii, działanie przeciwstarzeniowe zachodzi w postaci korekcji i profilaktyki zarazem.
Witamina A (retinol) reguluje i szereguje podziały komórkowe w warstwie podstawnej naskórka. Przejmuje też kontrolę nad prawidłową keratynizacją (złuszczaniem) naskórka. Głębiej zapewnia retinol odnowę struktur białkowych – kolagenu typu III. Na tym etapie skóra potrzebuje wyższego stężenia miejscowego witaminy C – substratu w syntezie kolagenu.
Do tego witamina C dzięki swoim antyoksydacyjnym właściwościom chroni nowo powstałe i powstające struktury przed degradującym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowaniem UV i zanieczyszczeniem środowiska.
Cały proces zachodzi przy udziale złuszczania i odnowy warstwy rogowej naskórka.
Skóra po złuszczeniu jest świeża, gładka i rozświetlona. Efekt poprawy wyglądu utrzymuje się bardzo długo po zabiegu.
Zabieg rekomendujemy przede wszystkim jako zdecydowane działanie anti-age – wówczas rozpisujemy pielęgnację na etapy i przykładamy dużą wagę do systematyczności.
Synergia, którą obserwujemy po połączeniu obu witamin rozciąga swoje terapeutyczne działanie również na naczynia włosowate skóry. Dzieje się tak głównie poprzez wzmocnienie struktur i elastyczności ścian naczyń oraz znów, ochronie antyoksydacyjnej.
Działanie retinolu rozszerza się także na regulację pracy gruczołów łojowych oraz ich ujścia (w których formują się zaskórniki) – po terapii obserwujemy zmniejszenie wydzielania łoju oraz zmniejszenie ujść gruczołów, a w następstwie tego znacznie mniej stanów zapalnych.
Zabieg rekomendujemy w serii i przy wsparciu pielęgnacji domowej – tu kładziemy nacisk na ochronę UV i proponujemy przedłużenie podaży obu witamin w codziennej pielęgnacji.
Kiedy nie zmagasz się z konkretnym problemem skóry, nie jest ona mocno problematyczna, ale jednak źle wygląda… Nie jest tak świeża i napięta jak dawniej, przybrała matowy, szary kolor, może gdzieniegdzie jest zaczerwieniona albo się łuszczy.
W CLINITY przede wszystkim chcemy ustalić dlaczego Twoja skóra zmieniła wygląd! Czy nie wpływają na nią szkodliwe czynniki zewnętrzne albo zmieniony tryb życia, np. intensywna praca.
Po dokonaniu oceny i odnalezieniu przyczyn, zaproponujemy najlepsze rozwiązanie terapeutyczne i podpowiemy Ci, jak chronić skórę przed niekorzystnym wpływem rozmaitych czynników.
Pewne zmiany bywają jednak symptomatyczne dla konkretnych problemów układowych bądź są związane z zaburzeniami poszczególnych narządów.
Kosmetologia w swoim holistycznym wymiarze umiejętnie łączy stan skóry z zaburzeniami wewnątrz organizmu.
Jeżeli podczas konsultacji w CLINITY ocenimy, że poprzez terapię pielęgnacyjną nie pomożemy zmienionej skórze, powiemy Ci o tym. Jeśli obraz zmian naprowadzi nas na rodzaj problemu, zasugerujemy Ci wizytę u lekarza specjalisty i zaprosimy do pracy nad poprawą kondycji skóry, kiedy przyczyna problemu zostanie rozpoznana.