Kosmetologia

łojotok

Kosmetologia Clinity med&beauty

Proponowane zabiegi:

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy - DermaQuest

Zabieg jest kompleksową odpowiedzią na przyczyny i skutki łojotoku. Procedura obejmuje dwuetapową eksfoliację, której każdorazowo towarzyszy wprowadzanie składników o innym kierunku aktywności.
Działanie keratolityczne kwasów migdałowego, mlekowego i salicylowego wpływa na odsłonięcie zaczopowanych ujść mieszków włosowych i otwarcie drogi penetracji pozostałym składnikom. Dodatkowo kwas salicylowy działa sebostatycznie na pracę gruczołów łojowych.
Miąższ z dyni dostarcza witaminy: C, B1, B2, B3 oraz B6 . Jest naturalnym źródłem beta-karotenu, który w skórze przekształcany jest w witaminę A czyli retinol. Ten z kolei w pewnej ilości przechodzi do kwasu retinowego.
Oba retinoidy przyczyniają się do pozytywnych efektów terapii. Retinol normalizuje różnicowanie komórek i porządkuje procesy wzrostu naskórka redukując zrogowacenia i hiperkeratozę – wpływa to bezpośrednio na poprawę keratynizacji ujść mieszków włosowych. Kwas retinowy natomiast zmniejsza wielkość gruczołów łojowych i działa seboregulująco. Te procesy nie dość, że redukują łojotok, to jeszcze zmniejszają liczbę zaskórników.
W kolejnych etapach aplikowane produkty są bogate w składniki, które aktywnie wpływają na redukcję łojotoku, zmian trądzikowych oraz łagodzą ich skutki. Są to m.in. niacydamid czyli witamina B3, alantoina, heksylorezorcynol oraz bakterie kwasu mlekowego. Te ostatnie powstają na drodze fermentacji ekstraktu z miąższu dyni i obniżają pH skóry. Kwaśne środowisko nie sprzyja rozwojowi bakterii Propionibacterium acnes.

Zabiegowi towarzyszy manualne oczyszczanie albo kawitacja.

Terapia jest bardzo skuteczna przy zaplanowanej serii 6-8 zabiegów. Nieodłącznym elementem jest kontynuowanie jej w warunkach domowych, a przede wszystkim stała ochrona skóry przed promieniowaniem UV przy użyciu filtrów przeciwsłonecznych. Nawet krótka ekspozycja na słońce może spowolnić, a nawet zaburzyć rozpoczęte procesy regulujące łojotok i keratynizację.

Cała terapia jest doskonale przemyślana i skuteczna. Wyraźnie zmniejsza problem i bardzo poprawia ogólny wygląd skóry.

Azelaic Peel - DermaQuest

Zabieg Azelaic Peel DermaQuest jest ukierunkowany na wiele problemów skóry. Począwszy od łojotoku, rozszerzonych naczyń krwionośnych, początkowego, niezapalnego stadium trądziku różowatego po wspomaganie efektów zakończonego leczenia ogólnego tetracykliną i izotretinoiną. To również bezkonkurencyjna terapia skóry wrażliwej i wrażliwej z innymi problemami.

Na każdej płaszczyźnie działania terapia jest skuteczna. Twórcy marki zastosowali idealny dobór składników aktywnych, które zrównoważyli odpowiednimi stężeniami i wartościami pH.

Procedura zabiegu jest aktywna na każdym z siedmiu etapów. Przebiega z charakterystycznym dla marki zastosowaniem peelingu. W tym przypadku eksfoliacja jest delikatna i bardziej łagodna w odczuciach, a odpowiadają za nią kwasy azelainowy i kojowy.

Kwas azelainowy to obok działania keratolitycznego, właściwości seboregulujące, przeciwzapalne i zdolność hamowania aktywności tyrozynazy. Jest więc doskonałym pomocnikiem w leczeniu zmian o podłożu łojotokowym. Obok kwasu kojowego wpływa rozjaśniająco.

Do pracy nad wzmacnianiem rozszerzonych naczyń włosowatych wykorzystano lipofilową formę witaminy C, kwas alfa-liponowy i wiele ekstraktów roślinnych.
Zabieg ma bardzo wysoki potencjał łagodzący za sprawą niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który nawilża i jest świetnym promotorem przenikania dla wyciągów z komórek macierzystych bluszczu pospolitego i ślazu dzikiego. Efekt łagodzący powodują również Prowitamina B5 i wyciąg z Centella Asiatica.

W zależności od rodzaju problemu i stopnia jego zaawansowania zaleca się terapię seryjną w liczbie od 6 do 8 zabiegów co 7 dni. Program, dla uzyskania efektów, powinien być poparty pielęgnacją domową ze szczególnym uwzględnieniem ochrony skóry przed promieniowaniem UV.

Salicylic CA Bright Peel

Na ten zabieg czekałyśmy w CLINITY! W końcu mamy propozycję dla tej grupy klientów, którzy chcieliby aktywnie i skutecznie pielęgnować skórę, ale nie mogą ze względu na nadmierną wrażliwość.

Osoby borykające się z trądzikiem różowatym w I i II stadium od teraz mogą być objęte terapią, która w łagodny a zarazem skuteczny sposób redukuje łojotok. Skóry osób dotkniętych trądzikiem pospolitym nierzadko są uwrażliwione przez wcześniejsze terapie m.in. retinoidami. Terapia Salicylic CA Bright Peel również jest dla nich.

Zabieg działa eksfoliacyjnie, a jego głównym aktywnym zadaniem jest redukcja łojotoku kwasem salicylowym oraz zwiększenie tolerancji skóry na ból peptydem Skinasensyl, który działa też łagodząco.
Terapię przeciwtrądzikową i przeciwłojotokową wspiera w zabiegu retinol regulując zaburzone procesy keratynizacji naskórka – efektem jest redukcja zaskórników i zwężone ujścia gruczołów łojowych.

Zabieg rekomendujemy również osobom, których skóra dotknięta jest fotostarzeniem, a więc nierzadko nadreaktywna na czynniki chemiczne i fizyczne.

W zależności od wyjściowego problemu skóry rozpisujemy liczbę zabiegów w serii i uzupełniamy ją indywidualnie rozpisaną pielęgnacją domową, której stałym i obowiązkowym elementem jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Łojotok jest zaburzeniem czynnościowym w obrębie gruczołów łojowych. Wynika z ich zwiększonej aktywności wydzielniczej. Zwykle jest ograniczony do strefy T (czoła, nosa, okolicy ust oraz brody), ale bywa także rozszerzony na całej twarzy.

Osoby borykające się z łojotokiem określają najczęściej swoją skórę jako tłustą i skarżą się na świecenie twarzy oraz rozszerzone ujścia mieszków włosowych, tzn. “pory”. Skóra, która nadmiernie się świeci przybiera nieświeży i nieestetyczny wygląd. Większość osób zmagających się z łojotokiem w pierwszej kolejności chce zamaskować ten problem. Decydują się na preparaty odtłuszczające i matujące. Każdorazowe silne odtłuszczenie skóry powoduje reakcję ze strony gruczołów łojowych i ponowne wydzielenie łoju. Taka pielęgnacja nie redukuje problemu, a zwykle nakłada drugi: odtłuszczanie i matowienie skóry powodują powierzchowne przesuszenie warstwy rogowej naskórka. Wówczas dochodzi do rogowacenie ujść gruczołów łojowych i tworzą się pojedyncze lub liczne zaskórniki. Skóra łojotokowa staje się również zanieczyszczona. Przy pojawieniu się dodatkowych czynników, na podłożu łojotoku może zacząć dochodzić do zmian trądzikowych.

W Clinity zapewnimy Wam terapeutyczny kierunek pielęgnacji skóry łojotokowej oraz zaproponujemy odpowiednie procedury domowe.