Kosmetologia

rozszerzone naczynia włosowate

Kosmetologia Clinity – rozszerzone naczynia włosowate

Proponowane zabiegi:

Azelaic Peel - DermaQuest

Zabieg Azelaic Peel DermaQuest jest ukierunkowany na wiele problemów skóry. Począwszy od łojotoku, rozszerzonych naczyń krwionośnych, początkowego, niezapalnego stadium trądziku różowatego po wspomaganie efektów zakończonego leczenia ogólnego tetracykliną i izotretinoiną. To również bezkonkurencyjna terapia skóry wrażliwej i wrażliwej z innymi problemami.

Na każdej płaszczyźnie działania terapia jest skuteczna. Twórcy marki zastosowali idealny dobór składników aktywnych, które zrównoważyli odpowiednimi stężeniami i wartościami pH.

Procedura zabiegu jest aktywna na każdym z siedmiu etapów. Przebiega z charakterystycznym dla marki zastosowaniem peelingu. W tym przypadku eksfoliacja jest delikatna i bardziej łagodna w odczuciach, a odpowiadają za nią kwasy azelainowy i kojowy.

Kwas azelainowy to obok działania keratolitycznego, właściwości seboregulujące, przeciwzapalne i zdolność hamowania aktywności tyrozynazy. Jest więc doskonałym pomocnikiem w leczeniu zmian o podłożu łojotokowym. Obok kwasu kojowego wpływa rozjaśniająco.

Do pracy nad wzmacnianiem rozszerzonych naczyń włosowatych wykorzystano lipofilową formę witaminy C, kwas alfa-liponowy i wiele ekstraktów roślinnych.
Zabieg ma bardzo wysoki potencjał łagodzący za sprawą niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który nawilża i jest świetnym promotorem przenikania dla wyciągów z komórek macierzystych bluszczu pospolitego i ślazu dzikiego. Efekt łagodzący powodują również Prowitamina B5 i wyciąg z Centella Asiatica.

W zależności od rodzaju problemu i stopnia jego zaawansowania zaleca się terapię seryjną w liczbie od 6 do 8 zabiegów co 7 dni. Program, dla uzyskania efektów, powinien być poparty pielęgnacją domową ze szczególnym uwzględnieniem ochrony skóry przed promieniowaniem UV.

Peeling Vitamin C - DermaQuest

Kosmetyka profesjonalna z wykorzystaniem witaminy C to nieprzemijająca propozycja dla osób ze skórą naczyniową i oczywiście dla wszystkich wchodzących w wiek, kiedy w skórze zachodzą pierwsze procesy starzenia. To także jedna z dróg do skutecznej pielęgnacji skóry dojrzałej.
Antyoksydacyjne właściwości witaminy C, stymulujące mechanizmy oraz zdolności synergicznego działania i hamowanie tyrozynazy są dobrze poznane i udokumentowane naukowo. Wiadomo również, że skuteczność witaminy C i jej możliwości penetracyjne są ściśle zależne od stabilizacji oraz nośnika, który wprowadza ją do głębszych struktur skóry.
DermaQuest wykorzystał dwie formy witaminy C – lipofilową cząsteczkę tetraizopalminynianu askorbylu oraz czysty kwas L-askorbinowy w otoczeniu kwasu ferulowego. Wprowadzaniu witaminy towarzyszy eksfoliacja enzymatyczna, a w kolejnym etapie możliwość wykorzystania techniki mikronakłuć jako dodatkowych promotorów przenikania dla substancji aktywnej.
Zabieg jest wzbogacony w liczne składniki aktywne wspomagające stymulację komórek i potencjał ochronny witaminy C. Przede wszystkim kwas ferulowy – silny antyoksydant, który podnosi stabilność i efektywność witaminy.
Witamina C, podobnie do wszystkich terapii pielęgnacyjnych wymaga serii regularnie przeprowadzonych zabiegów, przeniesienia pielęgnacji na grunt domowy oraz bezwzględnej ochrony przed promieniowaniem UV.

Rewitalizujący Zabieg Anti - Age DermaQuest

Ten zabieg jest przede wszystkim źródłem nawilżenia i wzmocnienia skóry. W nazwie pojawiły się słowa ‘Anti-Age’, bo doskonale nawilża skórę dojrzałą, co często bywa trudne.
Jak w każdej procedurze, tak i tym razem DermaQuest wykorzystuje eksfoliację do uzyskania zamierzonych efektów. Zastosowana formuła enzymatyczna opiera się na proteolitycznych właściwościach sfermentowanego ekstraktu z dyni oraz bromelainie i papainie pozyskanych z ananasa i papai.
Bezpośrednim krokiem po eksfoliacji jest masaż z wykorzystaniem najbardziej odżywczych lipidów pochodzących z oleju kokosa, słodkich migdałów i orzechów kukui wzmocnionych witaminą E oraz kwasem hialuronowym. To droga do uszczelnienia cementu międzykomórkowego, a więc wzmocnienia naturalnej bariery chroniącej warstwę rogową przed nadmierną utratą wody.
Kolejne etapy zabiegu nie tylko wzmacniają efekt nawilżenia, ale też dostarczają wielu łagodzących i odżywczych składników. Głównymi z nich są witamina C, prowitamina B5, ekstrakty z komórek macierzystych i wyciąg z Centella Asiatica. Marka zapewniła skuteczną penetrację składnikom zamykając je w nowoczesnych strukturach liposomów.
Polecamy ten zabieg przede wszystkim jako nawilżający i kondycjonujący skórę. Jest idealny pomiędzy mocniejszymi peelingami i przed rozpoczęciem niektórych terapii pielęgnacyjnych.
W tym przypadku liczbę zabiegów ustalamy w zależności od wskazań.
Dla efektywnego nawilżenia skóry odwodnionej proponujemy 6 zabiegów w 7-dniowych odstępach.

Odżywczy Zabieg Aromaterapeutyczny - Femi

Ten zabieg jest odpowiedzią na wszelkie przejściowe problemy skóry. Głównie te związane z odwodnieniem. Doskonale wspomaga zaawansowane działania terapeutyczne z zakresu profilaktyki anti-aging. Jest sposobem na wzmocnienie i utrzymanie funkcji barierowych skóry. Nie można go przecenić, kiedy mowa o potrzebie relaksu i wyciszenia umysłu.
To sekwencja pięknych momentów, z których każdy przynosi dobro skórze.
Skomponowany jedynie z darów natury, oparty o klasyczne podejście kosmetyki profesjonalnej. Czyste sensoryczne piękno.
Marka Femi szczególną wagę przykłada do jakości wykorzystywanych składników. W preparatach znajdują się najczystsze oleje, różnorodne ekstrakty i olejki aromaterapeutyczne, a wszystko jedynie z certyfikowanych upraw roślinnych całego świata. Wielką ozdobą i atutem produktów jest Róża Damasceńska. Swoimi właściwościami dosłownie pieści skórę i roztacza otulającą, szlachetną woń – jedną z piękniejszych na świecie!

Drugim filarem pielęgnacji podczas tego zabiegu jest masaż – trochę ostatnio zapomniany wielki sprzymierzeniec zdrowia i młodości. Jest sercem tego spotkania. Rozbudowany, oparty o klasyczne podejście, ozdobiony wieloma technikami. Zapewnia głębokie poczucie ukojenia i odprężenia, pobudza mikrokrążenie, a więc i stymuluje, rozgrzewa, rozluźnia mięśnie i zapewnia drenaż.
Zabieg można wykonywać w serii albo jako jednorazową pielęgnację kondycjonującą skórę. Jest też źródłem dodatkowego wzmocnienia na zakończenie niektórych programów terapeutycznych.

Salicylic CA Bright Peel

Na ten zabieg czekałyśmy w CLINITY! W końcu mamy propozycję dla tej grupy klientów, którzy chcieliby aktywnie i skutecznie pielęgnować skórę, ale nie mogą ze względu na nadmierną wrażliwość.

Osoby borykające się z trądzikiem różowatym w I i II stadium od teraz mogą być objęte terapią, która w łagodny a zarazem skuteczny sposób redukuje łojotok. Skóry osób dotkniętych trądzikiem pospolitym nierzadko są uwrażliwione przez wcześniejsze terapie m.in. retinoidami. Terapia Salicylic CA Bright Peel również jest dla nich.

Zabieg działa eksfoliacyjnie, a jego głównym aktywnym zadaniem jest redukcja łojotoku kwasem salicylowym oraz zwiększenie tolerancji skóry na ból peptydem Skinasensyl, który działa też łagodząco.
Terapię przeciwtrądzikową i przeciwłojotokową wspiera w zabiegu retinol regulując zaburzone procesy keratynizacji naskórka – efektem jest redukcja zaskórników i zwężone ujścia gruczołów łojowych.

Zabieg rekomendujemy również osobom, których skóra dotknięta jest fotostarzeniem, a więc nierzadko nadreaktywna na czynniki chemiczne i fizyczne.

W zależności od wyjściowego problemu skóry rozpisujemy liczbę zabiegów w serii i uzupełniamy ją indywidualnie rozpisaną pielęgnacją domową, której stałym i obowiązkowym elementem jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Retinol C Infusion Peel

Kiedy retinol i witamina C działają w duecie i dołączają do nich enzymy, kwasy owocowe, peptydy, ekstrakty z roślin i high tech – musi być dobrze…

DermaQuest twierdzi, że ten zabieg to petarda! I my się z nimi zgadzamy.

Połączeniu obu witamin zawsze towarzyszy efekt synergii, działanie przeciwstarzeniowe zachodzi w postaci korekcji i profilaktyki zarazem.

Witamina A (retinol) reguluje i szereguje podziały komórkowe w warstwie podstawnej naskórka. Przejmuje też kontrolę nad prawidłową keratynizacją (złuszczaniem) naskórka. Głębiej zapewnia retinol odnowę struktur białkowych – kolagenu typu III. Na tym etapie skóra potrzebuje wyższego stężenia miejscowego witaminy C – substratu w syntezie kolagenu.
Do tego witamina C dzięki swoim antyoksydacyjnym właściwościom chroni nowo powstałe i powstające struktury przed degradującym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowaniem UV i zanieczyszczeniem środowiska.

Cały proces zachodzi przy udziale złuszczania i odnowy warstwy rogowej naskórka.
Skóra po złuszczeniu jest świeża, gładka i rozświetlona. Efekt poprawy wyglądu utrzymuje się bardzo długo po zabiegu.
Zabieg rekomendujemy przede wszystkim jako zdecydowane działanie anti-age – wówczas rozpisujemy pielęgnację na etapy i przykładamy dużą wagę do systematyczności.

Synergia, którą obserwujemy po połączeniu obu witamin rozciąga swoje terapeutyczne działanie również na naczynia włosowate skóry. Dzieje się tak głównie poprzez wzmocnienie struktur i elastyczności ścian naczyń oraz znów, ochronie antyoksydacyjnej.

Działanie retinolu rozszerza się także na regulację pracy gruczołów łojowych oraz ich ujścia (w których formują się zaskórniki) – po terapii obserwujemy zmniejszenie wydzielania łoju oraz zmniejszenie ujść gruczołów, a w następstwie tego znacznie mniej stanów zapalnych.

Zabieg rekomendujemy w serii i przy wsparciu pielęgnacji domowej – tu kładziemy nacisk na ochronę UV i proponujemy przedłużenie podaży obu witamin w codziennej pielęgnacji.

Liczne rozszerzone naczynia włosowate, a także łatwo pojawiający się rumień są powodem uwrażliwienia skóry. Taka skóra to szczególny gość w gabinecie kosmetycznym. Łączy ją wiele cech ze skórą suchą, bo zwykle jest przesuszona. Znacznie trudniej ją jednak nawilżyć. Skóra naczyniowa przez swoją wrażliwość jest zwykle bardziej “przepuszczalna”, a przez to narażona na drażniące działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym składników kosmetyków. Korelacja dysfunkcji naczyń z podwyższoną wrażliwością jest bardzo uzasadniona – w warunkach większej przepuszczalności łatwiej dochodzi do podrażnienia neuronów czuciowych i uwolnienia mediatorów stanów zapalnych. Dodatkowo, reagujące rozszerzeniem ściany naczyń włosowatych potęgują wszystkie odczucia i dają uczucie ciepła.

Skóra z rozszerzonymi naczyniami wymaga działania w kierunku wzmacniania ścian naczyń włosowatych i pobudzania ich kurczliwości. Wiąże się to z wywoływaniem procesów poprzez stymulację substancjami czynnymi bądź metodami fizykalnymi.

Kiedy natomiast źle reaguje na zabiegi pobudzające, potrzebuje programu o charakterze łagodzącym rumień i ewentualne stany zapalne oraz ciągłego wzmacniania funkcji barierowych.