Kosmetologia

trądzik

kosmetologia clinity med beauty tradzik

Proponowane zabiegi:

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy - DermaQuest

Zabieg jest kompleksową odpowiedzią na przyczyny i skutki łojotoku. Procedura obejmuje dwuetapową eksfoliację, której każdorazowo towarzyszy wprowadzanie składników o innym kierunku aktywności.
Działanie keratolityczne kwasów migdałowego, mlekowego i salicylowego wpływa na odsłonięcie zaczopowanych ujść mieszków włosowych i otwarcie drogi penetracji pozostałym składnikom. Dodatkowo kwas salicylowy działa sebostatycznie na pracę gruczołów łojowych.
Miąższ z dyni dostarcza witaminy: C, B1, B2, B3 oraz B6 . Jest naturalnym źródłem beta-karotenu, który w skórze przekształcany jest w witaminę A czyli retinol. Ten z kolei w pewnej ilości przechodzi do kwasu retinowego.
Oba retinoidy przyczyniają się do pozytywnych efektów terapii. Retinol normalizuje różnicowanie komórek i porządkuje procesy wzrostu naskórka redukując zrogowacenia i hiperkeratozę – wpływa to bezpośrednio na poprawę keratynizacji ujść mieszków włosowych. Kwas retinowy natomiast zmniejsza wielkość gruczołów łojowych i działa seboregulująco. Te procesy nie dość, że redukują łojotok, to jeszcze zmniejszają liczbę zaskórników.
W kolejnych etapach aplikowane produkty są bogate w składniki, które aktywnie wpływają na redukcję łojotoku, zmian trądzikowych oraz łagodzą ich skutki. Są to m.in. niacydamid czyli witamina B3, alantoina, heksylorezorcynol oraz bakterie kwasu mlekowego. Te ostatnie powstają na drodze fermentacji ekstraktu z miąższu dyni i obniżają pH skóry. Kwaśne środowisko nie sprzyja rozwojowi bakterii Propionibacterium acnes.

Zabiegowi towarzyszy manualne oczyszczanie albo kawitacja.

Terapia jest bardzo skuteczna przy zaplanowanej serii 6-8 zabiegów. Nieodłącznym elementem jest kontynuowanie jej w warunkach domowych, a przede wszystkim stała ochrona skóry przed promieniowaniem UV przy użyciu filtrów przeciwsłonecznych. Nawet krótka ekspozycja na słońce może spowolnić, a nawet zaburzyć rozpoczęte procesy regulujące łojotok i keratynizację.

Cała terapia jest doskonale przemyślana i skuteczna. Wyraźnie zmniejsza problem i bardzo poprawia ogólny wygląd skóry.

Dermapen

Działanie urządzenia Dermapen opiera się na funkcji automatycznego, frakcyjnego nakłuwania skóry. Ta metoda służy głębokiej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, a poprzez podrażnienie wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wprowadzania substancji w głąb skóry dlatego zabiegowi zawsze towarzyszy wybrany preparat o charakterze aktywnym.
Wbudowane w jednorazowe nasadki igły są bardzo cienkie, a urządzenie pozwala na ustawienie głębokości iniekcji od 0,5 do 2,5 mm.
W odróżnieniu od nakłuwania dermorollerem, technika Dermapen kieruje igły prostopadle do poziomu skóry. Dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi do zranień. Przerwanie ciągłości naskórka Dermapenem nie pozostawia strupków. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, jednak goi się w ciągu 2-3 dni. Zabieg nie powoduje wyłączenia z aktywnego funkcjonowania.
Pełny efekt wzmocnienia struktur skóry widoczny jest około 4 tygodni od zakończenia serii. Jednak na pierwsze oznaki poprawy wyglądu nie trzeba czekać zbyt długo – już po tygodniu od pierwszego zabiegu obserwuje się znaczne wzmocnienie i rozświetlenie skóry.
Dla najlepszego efektu najbardziej pożądana jest seria 3 zabiegów wykonanych w odstępach 3-tygodniowych. Dermapen jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu blizn potrądzikowych.

Salicylic CA Bright Peel

Na ten zabieg czekałyśmy w CLINITY! W końcu mamy propozycję dla tej grupy klientów, którzy chcieliby aktywnie i skutecznie pielęgnować skórę, ale nie mogą ze względu na nadmierną wrażliwość.

Osoby borykające się z trądzikiem różowatym w I i II stadium od teraz mogą być objęte terapią, która w łagodny a zarazem skuteczny sposób redukuje łojotok. Skóry osób dotkniętych trądzikiem pospolitym nierzadko są uwrażliwione przez wcześniejsze terapie m.in. retinoidami. Terapia Salicylic CA Bright Peel również jest dla nich.

Zabieg działa eksfoliacyjnie, a jego głównym aktywnym zadaniem jest redukcja łojotoku kwasem salicylowym oraz zwiększenie tolerancji skóry na ból peptydem Skinasensyl, który działa też łagodząco.
Terapię przeciwtrądzikową i przeciwłojotokową wspiera w zabiegu retinol regulując zaburzone procesy keratynizacji naskórka – efektem jest redukcja zaskórników i zwężone ujścia gruczołów łojowych.

Zabieg rekomendujemy również osobom, których skóra dotknięta jest fotostarzeniem, a więc nierzadko nadreaktywna na czynniki chemiczne i fizyczne.

W zależności od wyjściowego problemu skóry rozpisujemy liczbę zabiegów w serii i uzupełniamy ją indywidualnie rozpisaną pielęgnacją domową, której stałym i obowiązkowym elementem jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

Tendencja do bardziej lub mniej nasilonych zmian trądzikowych zachodzi przy udziale kilku czynników:

  • łojotoku,
  • nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych,
  • zasiedleniu przewodów gruczołów łojowych przez dużą liczbę bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes.

Dodatkowo, osoby cierpiące z powodu trądziku, mają osobniczą skłonność do zwiększonej koncentacji hormonów androgenowych w obrębie skóry, gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Ta lokalna obecność dihydrotestosteronu powoduje zwiększoną produkcję łoju oraz rozszerzenie ujść gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Dodatkowo, produkowany łój ma zmieniony skład. Charakteryzuje się zmniejszonym stężeniem kwasu linolowego, który zapewnia prawidłową keratynizację komórek naskórka. Konsekwencją tego jest nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych.

W tym mechanizmie powstają pierwotne zmiany trądzikowe, czyli zaskórniki i grudki. Te mają charakter niezapalny. W porę podjęta właściwa pielęgnacja może ograniczyć trądzik do postaci grudkowo-krostkowej i wyeliminować zmiany poprzez redukcję łojotoku i pracę nad prawidłową keratynizacją naskórka.

Jednak na drodze sprzyjających warunków, w zamkniętych ujściach gruczołów łojowych, rozwijają się bakterie beztlenowe PPa. Tu dochodzi do bardziej lub mniej nasilonych stanów zapalnych. Im większy udział układu immunologicznego w procesie zapalnym, tym cięższa postać trądziku i przykre powikłania w postaci przerosłych lub zanikowych blizn czy przebarwień pozapalnych.

Piszemy o tym, by pokazać Wam, że trądzik to problem więcej niż jednej dysfunkcji skóry. Wiemy o tym i dlatego każdy program pielęgnacyjny skóry z trądzikiem planujemy długofalowo, a przede wszystkim wielokierunkowo.
Podejmujemy terapię skóry dotkniętej trądzikiem, jak również redukujemy zmiany, które trądzik na niej pozostawił.