Kosmetologia

zmarszczki

Kosmetologia Clinity – zmarszczki

Proponowane zabiegi:

Peptydowy Peeling Biomimetyczny - DermaQuest

Pierwszy zabieg przeciwzmarszczkowy i liftingujący w dosłownym znaczeniu tych słów. Efektem serii peelingu peptydowego jest faktyczne zmniejszenie widocznych skutków starzenia – zmarszczek mimicznych, płytkich zmarszczek z wysuszenia oraz uzyskanie bardziej regularnego i napiętego owalu twarzy.
W przebiegu procedury wykonuje się eksfoliację kwasem glikolowym i mlekowym podczas której wprowadzana jest do skóry Argirelina. To heksapeptyd będący wycinkiem cząsteczki toksyny botulinowej. Wykazuje bardzo zbliżony mechanizm działania do Botoxu – hamuje wyrzut katecholamin, co znacznie ogranicza skurcz mięśni i, jak w przypadku toksyny botulinowej, powoduje wygładzenie bruzd i zmarszczek mimicznych. Argirelina nie wykazuje żadnego działania toksycznego. Poza faktyczną redukcją zmarszczek mimicznych w toku zabiegu aplikowane są preparaty zawierające peptydy: Matrixyl, Regu AGE oraz Rigin. Wszystkie są opracowane przez najbardziej zaawansowane laboratoria, a dzięki technologicznym rozwiązaniom marki DermaQuest dostają się w głąb skóry, gdzie w układzie synergicznym stymulują produkcję macierzy skóry właściwej. Wpływają także na wzmocnienie przylegania skórno-naskórkowego.
Pierwsze efekty działania Argireliny są widoczne już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt zmniejszenia liczby zmarszczek i wzmocnienie struktur skóry właściwej uzyskuje się po przeprowadzeniu serii 6 zabiegów w odstępie 7-10 dni. Po zakończeniu serii, w przypadku pacjentów, u których obserwujemy większą skłonność do powstawania zmarszczek mimicznych, zalecamy wykonywanie zabiegu raz w miesiącu. Doskonałym wzmocnieniem efektu, który śmiało nazywamy przeciwzmarszczkowym, jest stosowanie kosmetyków z Argireliną.

Peeling Vitamin C - DermaQuest

Kosmetyka profesjonalna z wykorzystaniem witaminy C to nieprzemijająca propozycja dla osób ze skórą naczyniową i oczywiście dla wszystkich wchodzących w wiek, kiedy w skórze zachodzą pierwsze procesy starzenia. To także jedna z dróg do skutecznej pielęgnacji skóry dojrzałej.
Antyoksydacyjne właściwości witaminy C, stymulujące mechanizmy oraz zdolności synergicznego działania i hamowanie tyrozynazy są dobrze poznane i udokumentowane naukowo. Wiadomo również, że skuteczność witaminy C i jej możliwości penetracyjne są ściśle zależne od stabilizacji oraz nośnika, który wprowadza ją do głębszych struktur skóry.
DermaQuest wykorzystał dwie formy witaminy C – lipofilową cząsteczkę tetraizopalminynianu askorbylu oraz czysty kwas L-askorbinowy w otoczeniu kwasu ferulowego. Wprowadzaniu witaminy towarzyszy eksfoliacja enzymatyczna, a w kolejnym etapie możliwość wykorzystania techniki mikronakłuć jako dodatkowych promotorów przenikania dla substancji aktywnej.
Zabieg jest wzbogacony w liczne składniki aktywne wspomagające stymulację komórek i potencjał ochronny witaminy C. Przede wszystkim kwas ferulowy – silny antyoksydant, który podnosi stabilność i efektywność witaminy.
Witamina C, podobnie do wszystkich terapii pielęgnacyjnych wymaga serii regularnie przeprowadzonych zabiegów, przeniesienia pielęgnacji na grunt domowy oraz bezwzględnej ochrony przed promieniowaniem UV.

Dermapen

Działanie urządzenia Dermapen opiera się na funkcji automatycznego, frakcyjnego nakłuwania skóry. Ta metoda służy głębokiej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, a poprzez podrażnienie wzmacnia ściany naczyń włosowatych. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wprowadzania substancji w głąb skóry dlatego zabiegowi zawsze towarzyszy wybrany preparat o charakterze aktywnym.
Wbudowane w jednorazowe nasadki igły są bardzo cienkie, a urządzenie pozwala na ustawienie głębokości iniekcji od 0,5 do 2,5 mm.
W odróżnieniu od nakłuwania dermorollerem, technika Dermapen kieruje igły prostopadle do poziomu skóry. Dzięki temu podczas zabiegu nie dochodzi do zranień. Przerwanie ciągłości naskórka Dermapenem nie pozostawia strupków. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, jednak goi się w ciągu 2-3 dni. Zabieg nie powoduje wyłączenia z aktywnego funkcjonowania.
Pełny efekt wzmocnienia struktur skóry widoczny jest około 4 tygodni od zakończenia serii. Jednak na pierwsze oznaki poprawy wyglądu nie trzeba czekać zbyt długo – już po tygodniu od pierwszego zabiegu obserwuje się znaczne wzmocnienie i rozświetlenie skóry.
Dla najlepszego efektu najbardziej pożądana jest seria 3 zabiegów wykonanych w odstępach 3-tygodniowych.
Terapia Dermapen jest doskonała jako terapia anti-aging, ale także jako dodatkowe wzmocnienie efektu zabiegów przeciwstarzeniowych.
Dermapen jest również bardzo skuteczny w zmniejszaniu blizn potrądzikowych.

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzaniu metodą iniekcji stymulantów  bezpośrednio do skóry właściwej. Technikę mezoterapii przeniesiono do medycyny estetycznej i kosmetologii z medycyny leczniczej, gdzie od lat jest wykorzystywana w leczeniu m.in. chorób degeneracyjnych, przy nerwobólach, czy do podawania środków przeciwbólowych. Jako że metodą mezoterapii można uzyskać efekt stymulacji tkankowej, znaleziono dla niej szereg zastosowań na polu medycyny estetycznej.
Poprzez bezpośrednie podanie substancji aktywnych maksymalizujemy ich skuteczność działania, a najczęściej dążymy do indukcji odnowy struktur skóry właściwej.
Dzięki tej drodze podania wyraźnie poprawiamy kondycję skóry, wzmacniamy i znacznie przedłużamy procesy naturalnej regeneracji.

Efektem jest napięta, elastyczna i gładka skóra.

Do CLINITY wybraliśmy preparaty o różnym kierunku oddziaływania na struktury skóry właściwej i o najwyższym potencjale odnowy tkankowej.

  • Linerase – działanie preparatu jest skierowane w jedną stronę, a jest nią zwiększenie ilości kolagenu endogennego. Proces produkcji wywoływany jest bezpośrednio drogą stymulacji już istniejących fibroblastów do produkcji kolagenu, a także poprzez wzmocnienie procesów proliferacji fibroblastów, które z czasem produkują włókna kolagenowe.
    Linerase jest oparty o bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen typu I. Zalecany jako profilaktyka starzenia już od 25 roku życia, kiedy zaczyna się zmniejszać produkcja kolagenu i rozpoczynają się pierwsze procesy jego degradacji.
  • Cytocare 532 – to multiskładnikowy preparat do wielokierunkowej stymulacji procesów naprawczych, którego nadrzędnym składnikiem jest zawarty w wysokim stężeniu nieusieciowany kwas hialuronowy. Obfita podaż tego składnika bezpośrednio do skóry właściwej lub do okolicy skórno-naskórkowej powoduje wielopoziomowe zmiany w funkcjonowaniu skóry. Przede wszystkim wpływa na zwiększenie ilości wody, która wypełniając tkanki wpływa na bezpośrednią poprawę kondycji i wyglądu skóry. Drugim bardzo ważnym aspektem uwodnienia skóry jest stworzenie idealnego środowiska do wszelkich procesów biochemicznych z udziałem pozostałych składników, takich jak: arganina, asparagina, kwas asparaginowy, cysteina, glutamina, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, biotyna(witamina B7), pantotenian wapnia (witamina B5), chlorek choliny, kwas foliowy (witamina B9), inozytol (witamina B8), nikotynamid (witamina b3), pirydoksyna (witamina B6), ryboflawina (witamina B2), tiamina (witamina B1), cyjanokobalamina (witamina B12), glukoza, pirogronian sodowy, kwas alfa liponowy, chlorek sodu, wodorofosforan sodu, metakrzemian sodu, selenin sodu, chlorek cyny, siarczan cynku. One w większości potrzebują wody do wchodzenia w reakcje biochemiczne, na polu których dochodzi do regeneracji struktur tkankowych, wzmocnienia układu immunologicznego skóry, poprawy elastyczności naczyń krwionośnych. Intensywna stymulacja zachodząca w strukturach skóry właściwej przyczynia się do znacznego opóźnienia procesów starzenia egzogennego.
  • StretchCare – poza oczywistą obecnością wysokiego stężenia nieusieciowanego kwasu hialuronowego, w preparacie znajduje się witamina B5, kompleks antyoksydatów DMAE oraz grupę mikroelementów, z których na uwagę zasługuje m.in. miedź, niezbędna w procesie produkcji kolagenu. Po podaniu takiego zestawu składników, w skórze właściwej rozpoczynają się procesy produkcji nowych łańcuchów kolagenu, wzmocnienie istniejących struktur, antyoksydacyjne zabezpieczenie ciągłości procesów biochemicznych i oczywiście widoczny, naturalny efekt wypełnienia skóry uzyskany tak uwodnieniem, jak zwiększeniem i wzmocnieniem tkanki włóknistej.
  • Skin B – to preparat do mezoterapii oparty o krótkie fragmenty kwasu hialuronowego i kompleks aminokwasów będących prekursorami kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów. Stymulacja produkcji włókien podporowych skóry przekłada się na bardzo wyraźną poprawę wyglądu skóry. Zabieg jest doskonały w redukcji skutków procesów starzenia, ale też służy jako wczesna profilaktyka przeciwstarzeniowa.
  • Skin R – preparat ten służy do wzmacniania skóry z widocznymi oznakami starzenia, kiedy zaczynają doskwierać problemy z elastycznością i skóra zaczyna być wiotka. W Skin R za mocną stymulację odpowiada przede wszystkim kwaśny, hipertoniczny roztwór aminokwasów, które w układzie różnicy ciśnień osmotycznych wyzwalają silną reakcję prowadzącą do przyspieszenia metabolizmu fibroblastów. Ten proces jest zaplanowany tak, by ostatecznie “wymusić” na fibroblastach syntezę kolagenu.
  • NCTF-HA – to koktajl do mezoterapii zawierający kwas hialuronowy oraz kompleks odżywczy tworzony przez 54 składniki aktywne takie jak witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i substancje redukujące. Kwas hialuronowy pochodzący spoza ustroju ma bardzo silne właściwości higroskopijne – wraz ze związaną wodą wypełnia przestrzeń pomiędzy rusztowaniem tworzonym z tkanki włóknistej. Przyczynia się to bezpośrednio do wzmocnienia napięcia skóry oraz do wygładzenia niektórych linii. Ponadto, w wyniku wprowadzenia koktajlu do skóry właściwej, dochodzi do stymulacji produkcji głównych składników macierzy międzykomórkowej, m.in. kolagenu typu I oraz innych białek strukturalnych. NCTF wpływa na przywrócenie sprężystości włókien i zapobiega sztywnieniu tkanek.
  • Aquashine – jak każdy koktajl, tak i ten bazuje na nieusieciowanym kwasie hialuronowym. W jego skład wchodzą również witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, minerały i koenzymy. Na szczególną uwagę zasługuje jednak kompleks peptydów: Rejuline, CG-TGP2, CG-Seperin, CG-EDP3. Peptydy to cząsteczki składające się z kilku aminokwasów. Strukturalnie przypominają białka i bardzo często wykazują właściwości biomimetyczne, a więc wywołują reakcje typowe dla białek o podobnych sekwencjach aminokwasów. Mechanizmów działania peptydów jest bardzo wiele. W przypadku mezoterapii wykorzystuje się te, które prowadzą do produkcji kolagenu w skórze właściwej.
  • Profhilo – producent tego koktajlu w bardzo nowatorski sposób podszedł do wykorzystania kwasu hialuronowego i zawarł go w postaci STABILIZOWANEGO KOMPLEKSU HYBRYDOWEGO – kwas hialuronowy występuje w różnym stopniu usieciowania i o różnych długościach łańcucha, a do tego jest w najwyższym dotychczas stężeniu 64mg. Taka formuła powoduje zwiększenie ilości związanej wody przy jednoczesnym wypełnieniu przestrzeni macierzy zewnątrzkomórkowej sztywniejszymi cząsteczkami kwasu. Technologiczne rozwiązania sieciowania kwasu zapewniają stabilność jego strukturze i konsystencji. Koktajl wpływa na produkcję włókien podporowych skóry, ale też powoduje bezpośrednie wypełnienie
    i wygładzenie oraz pozwala na subtelne modelowanie konturu i górnych partii twarzy. Długofalowe działanie preparatu przynosi wzmocnienie naturalnych struktur
    i powoduje biorewolumetrię twarzy.

 

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym i jego pochodnymi

Modelowanie ust przyczynia się do znacznej poprawy wyglądu. Można dokonać korekty w przypadku zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej, przywrócić symetrię ust albo subtelnie je uwydatnić. Ten ostatni zabieg jest jednocześnie sposobem na zniwelowanie zmarszczek wokół ust. By zlikwidować widoczne skutki starzenia się skóry, dokonuje się korekty konturu czerwieni wargowej.

W CLINITY pracujemy na kilku preparatach, które dobierane są z uwzględnieniem wskazań i oczekiwanych efektów:

  • Aliaxin FL (Lips) – żel o zawartości 25 mg/ml mocno usieciowanego kwasu hialuronowego. Produkt został opracowany do modelowania objętości czerwieni wargowej i konturu, a także do powiększania ust. Wypełnienie przywraca wargom napięcie i powoduje redukcję zmarszczek wokół ust. Preparat jest dokładnie oczyszczony z substancji sieciujących, więc wystąpienie obrzęków jest bardzo ograniczone. Dzięki obniżonej lepkości jest łatwy w stosowaniu. Nie pozostawia twardego konturu ani grudek, ponieważ zastosowano w nim kwas hialuronowy o różnych masach cząsteczkowych. Zabieg z użyciem Aliaxinu FL jest bezpieczny, a dopracowana formuła preparatu pozwala przewidzieć i uzyskać pożądany efekt.
  • Regenyal Idea Lips – preparat z linii Regenyal Idea przeznaczony do zabiegów na usta. Dzięki obniżonej lepkości, można skutecznie kontrolować końcowy efekt zabiegu. Jest odpowiedni do modelowania konturu kształtu ust oraz do ich powiększania. Podany w miejscu czerwieni wargowej poprawia napięcie i spłyca zmarszczki wokół ust.
  • Princess Filler Lido – wzbogacony o lidokainę – substancję przeciwbólową. To lepkosprężysty, elastyczny i jednofazowy preparat na bazie kwasu hialuronowego. Bardzo dobry do modelowania kształtu i zwiększania objętości ust. Można go także zastosować w celu podniesienia kącików ust.
Wolumetria twarzy

Jednymi ze skutków starzenia się skóry jest utrata jej objętości. Zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego oraz jakościowa i ilościowa wydolność produkcji kolagenu. Wiotka skóra pod wpływem grawitacji zaczyna opadać. W konsekwencji powstają ubytki objętości tkanki w obrębie kości policzkowych, a nadmiar skóry gromadzi się w linii żuchwy. Tworzy się szeroka linia podbródka zmieniająca owal twarzy. Efekt jest bardzo niekorzystny i wyraźnie zaburza proporcje twarzy.
Wolumetria jest iniekcyjną metodą przywracania utraconej objętości. Poprzez wprowadzenie między struktury białkowe substancji o charakterze żelowym, uzupełnia się ubytki w obrębie kości jarzmowych, a wiotka skóra ulega naciągnięciu.

W zależności od potrzeb i stanu skóry i dla uzyskania oczekiwanych efektów, do wolumetrii dobierane są odpowiednie preparaty:

  • Radiesse – zwiększa gęstość skóry i poprawia jej strukturę podporową. Modeluje kontur twarzy jednak bez nadmiernego dodawania objętości. Preparat ma strukturę żelową, która jest nośnikiem dla mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia.
    Efekt zagęszczenia i podniesienia skóry widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.
    Z upływem kilku miesięcy ilość żelu ulega zmniejszeniu jednak efekt wypełnienia pozostaje niezmiennie satysfakcjonujący. Dzieję się tak ponieważ mikrostruktury hydroksyapatytu wapnia tworzą rusztowanie wokół którego fibroblasty produkują kolagen. Ten efekt utrzymuje się przez kolejnych kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do roku. Niewątpliwie ekspozycja czy też brak odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV wpływają na szybsze wchłanianie preparatu przez makrofagi. Radiesse jest bowiem w 100% biokompatybilny.
  • Crystalys – preparat o właściwościach wypełniających i modelujących typowych dla efektu wolumetrii. Dzięki cząsteczkom hydroksyapatytu wapnia, które tworzą strukturę przypominającą rusztowanie, podtrzymuje wzrost fibroblastów. To powoduje zwiększenie ilości naturalnego kolagenu w okolicy objętej zabiegiem. Crystalys jest preparatem biokompatybilnym i w pełni bezpiecznym. Oczekiwany efekt wypełnienia i wymodelowania konturu twarzy osiągany jest bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się nawet do 2 lat. Z czasem miejsce wypełniacza zajmują nowo wytworzone własne włókna kolagenowe.
  • Aliaxin EV (Essential volume) – to mocno usieciowany kwas hialuronowy o dwóch ciężarach cząsteczkowych – 1 milion i 2 miliony Daltonów. Preparat jest mocno stężony (25 mg/ml) i jest przeznaczony do głębokiej wolumetrii okolicy jarzmowej. Zapewnia dużą objętość, dlatego najlepiej sprawdza się do odbudowy głębokich ubytków.
  • Aliaxin SR (Shape&Restore) – kwas hialuronowy przeznaczony do środkowej i dolnej części twarzy. Doskonały do rozległych wolumetrii, ponieważ jego mniej lepka i bardzo plastyczna struktura pozwala na uzyskanie jednolitego i spójnego wypełnienia. Obok poprawy objętości i regularnego konturu, pomaga przywrócić symetrię twarzy.
  • Princess Volume Lido – żel na bazie usieciowanego, wiązanego krzyżowo kwasu hialuronowego do stosowania w różnych obszarach twarzy. Jest lepkosprężysty i elastyczny. Te właściwości fizyczne pozwalają mu powoli rozchodzić się w skórze osiągając równomierny efekt wypełnienia utraconej objętości.
  • Regenyal Idea Bioexpander – preparat łączy mocno usieciowany i wolny kwas hialuronowy. Przez to połączenie preparat znacznie zyskał na miękkości. Dodatkowo obniżona lepkość i wysoka plastyczność przekładają się na równomierne i spójne rozłożenie w tkankach. Produkt pozwala na uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia okolic o obniżonej objętości. Dobrze modeluje kontur twarzy. Podanie preparatu wymaga zastosowania specjalnie opracowanej techniki krzyżujących się tuneli i odpowiedniej głębokości podania. Do aplikacji używa się mikrokaniuli.
Botox w redukowaniu zmarszczek mimicznych

Zmarszczki utrwalone powstają w miejscu rozpadu wiązań w strukturze kolagenu. Ten proces jest nieodwracalny. Medycyna estetyczna oferuje sposoby pozwalające na czasowe zredukowanie, wygładzenie zmarszczek. Dobór rodzaju zabiegu i techniki wykonania zależy od typu, lokalizacji i głębokości zmarszczek:

  • Aliaxin GP (Global performance) – preparat o jednolitej strukturze złożonej z kwasu hialuronowego o dwóch masach cząsteczkowych (średniej i wysokiej). W obu przypadkach kwas hialuronowy jest usieciowany. Struktura produktu jest wyjątkowo trwała, gdyż zapewnia opór degradacji enzymatycznej i ochronę oksydacyjną. Jest to efekt formuły chronionej patentem. Aliaxin GP zalecany jest do bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek mimicznych, linii marionetki i miejscowej wolumetrii (obszary policzkowe i podbródka)
  • Princess Volume Lido – żel na bazie usieciowanego, wiązanego krzyżowo kwasu hialuronowego do stosowania w różnych obszarach twarzy. Wypełniacz jest wysoce elastyczny co pozwala na efektywne zwiększanie objętości w miejscu zmarszczki. Elastyczność w przypadku wypełniania zmarszczek jest bardzo ważna ze względu na ruchomy charakter obszarów iniekcji. Jest dostosowany do wypełniania głębokich bruzd nosowo-wargowych, lwiej zmarszczki i innych głębokich linii.
  • Regenyal Idea – to podstawowa formuła z grupy produktów Regenyal Idea. Preparat oparty na wysoko usieciowanym kwasie hialuronowym. Ma wskazania do korekcji najczęściej występujących defektów. Doskonały do wypełniania zmarszczek, począwszy od powierzchniowych, poprzez średnie, aż do głębokich oraz bruzd nosowo-wargowych.
  • Nici PDO – wykonane z syntetycznych włókien polidioksanonu, materiału stosowanego w medycynie do produkcji szwów. Nici PDO opracowano w Korei Południowej. Pojedyncze lub podwójne, skręcone włókno jest umieszczone na bardzo cienkiej igle, która jest nośnikiem nici. Można je wprowadzać w różne partie twarzy, szyi i dekoltu a nawet inne części ciała. Nici można implantować w przebiegu zmarszczki albo założyć dużo nici, które tworzą podporę dla skóry. To powoduje masywną produkcję kolagenu, ponieważ nici PDO stymulują produkcję tkanki włóknistej. Nici mają różną długość. Krótkie mogą być wprowadzane w linie wokół oczu i jest to alternatywa dla botoksu. Nici rozpuszczają się w ciągu 8 miesięcy, a dzięki wytworzonym wokół nich nowym włóknom kolagenu, przy odpowiedniej pielęgnacji i fotoprotekcji skóry, efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.
  • Botox – mechanizm działania toksyny botulinowej opiera się na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Do tego efektu dochodzi na drodze przekaźnictwa między synapsami. Powrót przekazywania impulsów zachodzi stopniowo wraz z tworzeniem się nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach od iniekcji botoxem. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Może wystąpić niewielki obrzęk. Wskazaniem do wykonania zabiegu w medycynie estetycznej są zmarszczki mimiczne oraz nadpotliwość.
  • Mezobotox – metoda łącząca mezoterapię igłową i usuwanie zmarszczek botoxem.
    W tym przypadku toksyna botulinowa w bardzo małej dawce połączona z kwasem hialuronowym albo koktajlem witaminowym wprowadzane są na dużych powierzchniach twarzy, szyi i dekoltu przez dużo, płytkich mikroiniekcji. Efekt zabiegu jest typowy jak po przeprowadzeniu mezoterapii igłowej i dodatkowo wzbogacony o subtelne wygładzenie zmarszczek, bez ingerowania w naturalną mimikę twarzy. Dochodzi do lekkiego uniesienia brwi, zmniejszenia fałdu nosowo-wargowego i zlikwidowania wgłębienia na podbródku. Poprawia się także wygląd szyi i dekoltu. Efekt zabiegu utrzymuje się do około 6 miesięcy.
Nici PDO

Nici PDO – wykonane z syntetycznych włókien polidioksanonu, materiału stosowanego w medycynie do produkcji szwów. Nici PDO opracowano w Korei Południowej. Pojedyncze lub podwójne, skręcone włókno jest umieszczone na bardzo cienkiej igle, która jest nośnikiem nici. Można je wprowadzać w różne partie twarzy, szyi i dekoltu a nawet inne części ciała. Nici można implantować w przebiegu zmarszczki albo założyć dużo nici, które tworzą podporę dla skóry. To powoduje masywną produkcję kolagenu, ponieważ nici PDO stymulują produkcję tkanki włóknistej. Nici mają różną długość. Krótkie mogą być wprowadzane w linie wokół oczu i jest to alternatywa dla botoksu. Nici rozpuszczają się w ciągu 8 miesięcy, a dzięki wytworzonym wokół nich nowym włóknom kolagenu, przy odpowiedniej pielęgnacji i fotoprotekcji skóry, efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

Retexture Brite Peel

Heksylorezorcynol i retinol. Połączenie, które działa aktywnie w walce z przebarwieniami naskórkowymi i skórno-naskórkowymi. Badania kliniczne potwierdziły, że heksylorezorcynol działa efektywniej od hydrochinonu hamując syntezę melaniny czterokrotnie skuteczniej.

Pomimo bardzo aktywnego działania, nie wykazuje efektu drażniącego. Jest więc dużo bardziej atrakcyjny w stosunku do swojego “starszego kolegi” – hydrochinonu. Natomiast podobnie jak on, heksylorezorcynol działa poprzez hamowanie tyrozynazy – enzymu, który aktywuje syntezę melaniny.

Proces wybielenia skóry w miejscu przebarwienia jest rozciągnięty w czasie i potrzebuje wsparcia retinolu. Na efekt w znacznym stopniu wpływa również proces eksfoliacji, który rozpoczyna się około 2 dnia od wykonanego zabiegu.

Cały proces musi być wsparty ciągłym stosowaniem retinolu i heksylorezorcynolu oraz bezwzględnym chronieniem skóry przed promieniowaniem UV.

Zabieg Retexture Brite Peel wykonuje się w serii co około 30 dni, a pomiędzy spotkaniami, w odstępie dwóch tygodni bardzo wskazane jest wykonanie zabiegu C Infusion Peel – dla zwiększenia stężenia miejscowego witaminy C, która ma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne – skutecznie wymiata wolne rodniki, które mogą zaburzać regulowane procesy pigmentacji.

Retinol C Infusion Peel

Kiedy retinol i witamina C działają w duecie i dołączają do nich enzymy, kwasy owocowe, peptydy, ekstrakty z roślin i high tech – musi być dobrze…

DermaQuest twierdzi, że ten zabieg to petarda! I my się z nimi zgadzamy.

Połączeniu obu witamin zawsze towarzyszy efekt synergii, działanie przeciwstarzeniowe zachodzi w postaci korekcji i profilaktyki zarazem.

Witamina A (retinol) reguluje i szereguje podziały komórkowe w warstwie podstawnej naskórka. Przejmuje też kontrolę nad prawidłową keratynizacją (złuszczaniem) naskórka. Głębiej zapewnia retinol odnowę struktur białkowych – kolagenu typu III. Na tym etapie skóra potrzebuje wyższego stężenia miejscowego witaminy C – substratu w syntezie kolagenu.
Do tego witamina C dzięki swoim antyoksydacyjnym właściwościom chroni nowo powstałe i powstające struktury przed degradującym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowaniem UV i zanieczyszczeniem środowiska.

Cały proces zachodzi przy udziale złuszczania i odnowy warstwy rogowej naskórka.
Skóra po złuszczeniu jest świeża, gładka i rozświetlona. Efekt poprawy wyglądu utrzymuje się bardzo długo po zabiegu.
Zabieg rekomendujemy przede wszystkim jako zdecydowane działanie anti-age – wówczas rozpisujemy pielęgnację na etapy i przykładamy dużą wagę do systematyczności.

Synergia, którą obserwujemy po połączeniu obu witamin rozciąga swoje terapeutyczne działanie również na naczynia włosowate skóry. Dzieje się tak głównie poprzez wzmocnienie struktur i elastyczności ścian naczyń oraz znów, ochronie antyoksydacyjnej.

Działanie retinolu rozszerza się także na regulację pracy gruczołów łojowych oraz ich ujścia (w których formują się zaskórniki) – po terapii obserwujemy zmniejszenie wydzielania łoju oraz zmniejszenie ujść gruczołów, a w następstwie tego znacznie mniej stanów zapalnych.

Zabieg rekomendujemy w serii i przy wsparciu pielęgnacji domowej – tu kładziemy nacisk na ochronę UV i proponujemy przedłużenie podaży obu witamin w codziennej pielęgnacji.

W pewnym momencie życia zaczynamy je dostrzegać. Pierwsze są mimiczne. Tworzą równoległe linie na czole i pionową, “groźną” kreskę między brwiami, skupiają się wokół oczu. Nasza mimika przez lata utrwala bruzdy nosowo-wargowe.
Z czasem pogłębiają się zmarszczki z wysuszenia i pojawiają grawitacyjne.
Zmarszka to linia tworząca zagłębienie. Powstaje na skutek rozpadu wiązań w strukturze kolagenu. Ten proces jest nieodwracalny.

Na szczęście kosmetologia i medycyna estetyczna oferują metody, które czasowo spłycają lub likwidują zagłębienia.

Dodatkowo, współczesna pielęgnacja anti-aging jest pełna zaawansowanych sposobów na znaczne opóźnienie powstawania zmarszczek.